Dedem, Ben ve Definemiz – Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi -1 – Manfred Mai

0
127


Kitap Açıklaması

Savulun, define avcıları geliyor!..

Dedem, Ben ve Definemiz, ”Küçük Yıldızlar – İlk Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini alıyor.

”Okuma Seviyesi 1” olarak sınıflandırılan bu heyecan verici öykü, 7 yaş ve üzerindeki öğrencilerin merakını uyandırıp onları araştırmaya itiyor, hem eğlenceli hem de öğretici bir serüvene çıkarıyor.

Yaratıcı oyunları ve maceracı kişiliğiyle çocukların dilinden anlayan bir dede ile sevecen torununun ilişkisini konu edinen Dedem, Ben ve Definemiz, küçük şeylerin de insanı mutlu edebileceğini vurgulayarak, hayal gücünü doğru şekilde kullanmanın önemine değiniyor.

Bir geceliğine dedesinin evinde kalmaya hazırlanan Kerem’in içi içine sığmıyor. Her gittiğinde büyük keyif aldığı bu evde acaba onu bu kez hangi sürprizler bekliyor? Bildiği tek bir şey var, o da yine zamanın çabucak geçeceği… Ne de olsa dünyanın en süper dedesi, Kerem’in dedesi! Oysa dedesinin bu seferki planı biraz farklı. Epeydir çekidüzen vermeyi düşündüğü tavan arasını, torununun da yardımıyla toparlamak niyetinde. Nasıl yani? Kerem zaten evde de sürekli odasını topluyor! Bir de burada mı toplayacak? Ama bu hiç eğlenceli değil ki? Peki, bu karanlık ve tekinsiz odada Kerem’i, içinde bir define haritasının da yattığı gizemli bir sandığın beklediğini söylesek?..

Bir çocuğun hayal gücünün nerelere varabileceğini gözler önüne seren bu serüven dolu kitap, okurlarını yaratıcı düşünmeye ve yeni keşiflerin izini sürmeye çağırıyor.

Yayınevi
Tudem Yayınları

Türü:

Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman

ISBN:
9786052853368
Kapak:
Ciltsiz
Kağıt Cinsi:
1. Hamur
Boyut:

Normal

 

Sayfa Sayısı:
56

 

Basım:
Ebat:
15×21 cm
Çevirmen:
Ümit Mutlu